Home 9 Blog 9 Kolejne wygrane z bankami radcy prawnego Anny Wawrzyniak z E-Kancelarii

Kolejne wygrane z bankami radcy prawnego Anny Wawrzyniak z E-Kancelarii

26 października 2022

Możemy się poszczycić kolejnymi sukcesami. Tym razem korzystne wyroki uzyskali Frankowicze, których sprawę przed sądem prowadziła radca prawny Anna Wawrzyniak z E-Kancelarii. Pozwy frankowe dotyczyły kredytów w CHF zaciagniętych w ING Bank Śląski oraz Powszechnej Kasie Oszczędności Bank Polski SA w Warszawie.

Dodowem na to, że skutecznie reprezentujemy Frankowiczów przed sądami są oodnotowane przez nas kolejne wygrane z bankami. Tym razem, to dzieki radcy prawnemu Annie Wawrzyniak sąd wydał orzeczenie, w którym potwierdza wadliwość umów o kredyty powiązane z CHF.

Wygrana z Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski SA

Pierwsza sprawa dotyczyła kredytu frankowego zaciągniętego w 2010 roku w Nordea Banku, który był poprzednikiem prawnym Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski SA w Warszawie. W dniu 30 września 2022 r. sąd orzekł nieważność umowy kredytu w CHF i zasądził na rzecz powódki kwoty 28 926,24 PLN i 85 287,39 CHF wraz z odsetkami za opóźnienie od dnia 30 września do dnia zapłaty. W sprawie ustalono także na rzecz powódki kwotę 11 817 PLN w ramach zwrotu kosztów procesu.

Wygrana z ING Bank Śląski

Druga sprawa dotyczyła kredytu frankowego zaciągniętego w 2008 roku w ING Bank Śląski. Dnia 3 pażdziernika 2022 r. sąd stwierdził, że umowa kredytu jest nieważna i zasądził na rzecz powodów 178 190, 26 PLN oraz kwotę 18 250,81 CHF wraz z odsetkami za opóźnienie od 26 kwietnia 2021 do dnia zapłaty. W toku postępowania sąd ustalił też na rzecz powodów kwotę 11 834 PLN tytułem zwrotu kosztów procesu.

Wyroki nie są prawomocne.

Masz pytania odnośnie kredytu w CHF? Chcesz podjąć walkę z bankiem? Wiemy, jak skutecznie pomagać Frankowiczom. Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę frankową.

Zobacz także:

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.


  *pole wymagane

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   Czytaj więcej

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    Czytaj więcej

    close-link