Home 9 Blog 9 Klienci E-Kancelarii wygrali kolejne sprawy frankowe 

Klienci E-Kancelarii wygrali kolejne sprawy frankowe 

12 maja 2023

Pierwszą połowę maja rozpoczynamy korzystnymi orzeczeniami Sądu Okręgowego w Łodzi i w Częstochowie. Obie sprawy frankowe prowadziła radca prawny Paulina Piekarska. Kolejne umowy kredytowe naszych klientów uzyskały korzystne orzeczenie w sądzie — sprawdź, jakie kwoty zasądzono na ich korzyść. 

Wygrana w sprawie przeciwko PKO SA – zasądzono na rzecz Kredytobiorców 99 619,72 PLN wraz z odsetkami i 6 417,00 tytułem kosztów procesu

Dnia 27 marca 2023 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok w sprawie frankowej o sygnaturze akt I C 712/21. Orzeczenie sądu całkowicie unieważnia umowę kredytu we frankach, który nasi klienci zaciągnęli w 2008 roku w banku PKO SA. Na rzecz naszych klientów zasądzono kwoty 99 619,72 PLN wraz z odsetkami i 6417,00 PLN tytułem zwrotu kosztów procesu. Jak na razie, bank nie podniósł zarzutów zatrzymania i potrącenia. Wyrok nie jest prawomocny. 

Wygrana w sprawie przeciwko mBank SA – zasądzono na rzecz Kredytobiorców 339 837,03 zł PLN i 2028,07 CHF wraz z odsetkami i kosztami procesu

Kolejna wygrana sprawa frankowa dotyczyła kredytu zaciągniętego w 2005 roku w mBank SA. Dnia 28 kwietnia Sąd Okręgowy w Łodzi opublikował wyrok pierwszej instancji uwzględniający roszczenie naszych klientów. Kredyt był już spłacony w całości, dlatego Sąd nie orzekał o nieważności kredytu, ale zasądził na rzecz kredytobiorców kwoty 339 837,03 PLN i 2028,07 CHF.

Wyrok nie jest prawomocny — w każdej chwili mBank SA może złożyć apelacje. Z naszej strony został już złożony wniosek o uzasadnienie.  

Twój bank w treści umowy kredytowej zamieścił niedozwolone postanowienia? Skontaktuj się z nami — powiemy Ci, co zrobić, żeby odzyskać Twoje pieniądze. 

Zobacz także:

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.


  *pole wymagane

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   Czytaj więcej

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    Czytaj więcej

    close-link