Home 9 Aktualności 9 Prawomocna wygrana z ING! Sprawą kierowała r. pr. Paulina Piekarska

Prawomocna wygrana z ING! Sprawą kierowała r. pr. Paulina Piekarska

28 listopada 2022

O tym, jak dużą mamy skuteczność w walce z bankami dowodzi kolejny prawomocny wyrok sądu. Dnia 24 października w sprawie prowadzonej przez radcę prawnego Paulinę Piekarską z E-Kancelarii zapadł kolejny korzystny wyrok. Sąd Okręgowy w Katowicach oddalił apelację ING Banku Śląskiego i zobligował do wypłacenia naszemu klientowi ustalonej kwoty. Wyrok jest prawomocny.

Niektórzy z naszych klientów na długo zapamiętają datę 24 października 2022 r.. To właśnie w tym dniu Sąd Okręgowy w Katowicach oddalił apelację ING Banku Śląskiego, zobligował bank do rozliczenia się z kredytobiorcą oraz zasądził na rzecz powoda kwotę 8 100 zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Wygrana jest prawomocna – teraz już tylko zostało oczekiwanie na przelew z banku.   

Co ciekawe, w sentencji ogłoszonego wyroku nie znajdziemy wzmianki o potrąceniu zgłoszonym przez Bank, co sugeruje, że Sąd nie uwzględnił tego zarzutu. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że zarzut był podniesiony prawidłowo – Bank pomylił się w określeniu waluty. 

Na obecnym etapie nie do końca jest jasne, co ostatecznie skłoniło Sąd do korzystnego rozstrzygnięcia, tym bardziej, że cała sprawa w związku z zarzutem potrącenia była dość skomplikowana. Dodatkowo, nie było rozprawy, ponieważ Sąd wydał wyrok na posiedzeniu niejawnym. Z niecierpliwością czekamy na uzasadnienie wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach.  

To kolejny raz, kiedy pomogliśmy naszym klientom odzyskać pieniądze. Napisz do nas, jeśli podobnie jak nasi klienci, chcesz złożyć pozew za kredyt we frankach szwajcarskich. Warto się pośpieszyć ze skierowaniem sprawy do sądu – w najbliższym czasie liczba pozwów frankowych w sądach może przekroczyć 100 tysięcy.

Tutaj sprawdzisz wszystkie nasze wyroki

Zobacz także:

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.


  *pole wymagane

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   Czytaj więcej

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    Czytaj więcej

    close-link