Home 9 Aktualności 9 Prasówka Frankowicza – 17 czerwca 2022

Prasówka Frankowicza – 17 czerwca 2022

17 czerwca 2022

Stało się! Szwajcaria podwyższyła stopy procentowe, na co kurs franka zareagował gwałtownym wzrostem. Co jeszcze wydarzyło się ws. kredytów frankowych w minionym tygodniu? Nie przegap Prasówki Frankowicza z 17 czerwca 2022 r. i bądź na bieżąco z newsami, które mają bezpośredni wpływ na Twój kredyt we frankach.

Frankowiczów zaskoczyły wyższe stopy procentowe

Kurs franka rośnie od czwartku 16 czerwca. Wszystko przez decyzję szwajcarskiego banku centralnego o podwyższeniu stóp procentowych o 50 punktów bazowych: z -0,75 do -0,25 pp. Uczestnicy rynku walutowego nie byli przygotowani na wczorajszą modyfikację stóp procentowych. Analitycy przewidywali, że decyzja o podwyższeniu stóp procentowych zostanie podjęta dopiero 22 czerwca lub w lipcu i że podwyżka ta będzie miała mniejszą skalę. Inflacja w Szwajcarii zbliża się do 3 procent, co jest najwyższym wynikiem w tym kraju od 14 lat. Decydenci ze szwajcarskiego banku centralnego zapowiadają, że możliwe są dalsze podwyżki stóp procentowych. Dziś rano kurs CHF/PLN wynosił 4,6245 PLN.

Jest szansa na zabezpieczenie roszczenia przez Frankowiczów

Każdy Frankowicz, który spłacił kapitał swojego kredytu może zabezpieczyć roszczenia poprzez wstrzymanie obowiązku płatności bieżących rat kredytu frankowego. Aby tego dokonać trzeba złożyć pozew w sądzie. Portal prawo.pl wskazuje, że udzielenie zabezpieczenia roszczenia może być czymś podobnym do wakacji kredytowych. Ta możliwość jest dobrą wiadomością dla Frankowiczów, którzy dzięki temu nie muszą czekać do zakończenia sprawy w sądzie i unieważnienia kredytu w CHF, aby pozbyć się na jakiś czas obowiązku spłacania rat kredytowych. 

Ugoda z bankami się nie opłaca

Frankowicze obawiają się, że ugoda z bankiem, a co za tym idzie — odfrankowienie kredytu doprowadzi do sytuacji, w której kredyt złotówkowy będzie mniej opłacalny od kredytu frankowego. Dlatego na “odfrankowienie” kredytu w CHF decyduje się coraz mniej kredytobiorców. W dobie wysokiej inflacji i błyskawicznie rosnących stóp procentowych pójście na ugodę z bankiem stało się po prostu nieopłacalne. 

Chcesz zacząć działać i unieważnić swój kredyt we frankach? Zamów bezpłatną konsultację z nami, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe, przeanalizujemy Twoją sprawę i wrócimy z informacjami o szczegółach procesu.

Zamów bezpłatną konsultację

Źródła:  

 1. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szwajcarzy-niespodziewanie-podnosza-stopy-procentowe-Kurs-franka-gwaltownie-rosnie-8358207.html
 2. https://www.prawo.pl/prawo/jak-frankowicz-moze-zabezpieczyc-swoje-roszczenia,515507.html
 3. https://www.prawo.pl/biznes/odfrankowienie-kredytu-nie-oplaca-sie,515630.html

Zobacz także:

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.


  *pole wymagane

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   Czytaj więcej

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    Czytaj więcej

    close-link