Home 9 Aktualności 9 Prasówka Frankowicza – 15 października 2021 r.

Prasówka Frankowicza – 15 października 2021 r.

15 października 2021

Dwa lata temu w październiku zapadł słynny wyrok ws. Państwa Dziubaków, który stanowił przełom w sprawach frankowych. Wygląda na to, że październik 2021 r. również nie pozostawi Frankowiczów bez zwrotów akcji! Sprawdź, jak wiele wydarzyło się w minionym tygodniu w związku z kredytami w CHF. Przeczytaj Prasówkę Frankowicza z dnia 15 października 2021 r. 

Wrześniowe rekordy Frankowiczów

Statystyki: Redakcja Biznes.wprost.pl poinformowała, że we wrześniu padły dwa rekordy związane z kredytami we frankach. Pierwszy rekord dotyczył liczby wyroków, które we wrześniu zapadły w procesach za hipoteki w CHF, ponieważ we wrześniu zapadło aż 300 tego rodzaju wyroków. Przypominamy, że dotychczasowy rekord padł w lipcu br. z wynikiem 260 wyroków. Drugi rekord dotyczy ilości wygranych spraw przez osoby z kredytem w CHF w sądzie. Odsetek wygranych spraw przez Frankowiczów we wrześniu br. wyniósł aż 92%. 

Niektóre sądy bezprawnie zawieszają postępowania?

Sądy: Według Buisnessinsider.com.pl, niektóre sądy okręgowe zawieszają postępowania frankowe aż do czasu podjęcia decyzji Sądu Najwyższego w tej sprawie. Jak podkreśla redakcja magazynu: „nie jest to częsta praktyka”, jednak w ocenie cytowanych przez magazyn prawników, takie działanie sądów okręgowych „nie ma żadnej podstawy prawnej”.

Zapadł nowy, przełomowy wyrok ws. kredytów w CHF

Wyroki: W sądzie okręgowym w Warszawie zapadł nowy, przełomowy wyrok ws. kredytów w CHF. Sąd zanalizował kredyt denominowany w CHF pod kątem zgodności z polskim kodeksem cywilnym i stwierdził nieważność umowy. W tym artykule omówiliśmy, na czym polega przełomowość najnowszego wyroku: Nowy, przełomowy wyrok ws. Frankowiczów

Wydolność sądów apelacyjnych jest zagrożona

Sądy: Miarą efektywności sądów jest ich wydolność. Jednak w ostatnim czasie spraw w sądach apelacyjnych jest na tyle dużo, że pojawiają się „obawy o wydolność sądów apelacyjnych” – podaje Rzeczpospolita. 

Uchwała TSUE ws. węgierskiego banku OTP 

Banki: Bankowcy sugerują, że uchwała Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2 września w sprawie węgierskiego banku OTP, może zmienić linię orzeczniczą w polskich sądach odnośnie kredytów frankowych. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, banki mają nadzieję na to, że sądy zaczną stosować średni kurs NBP, zamiast unieważniać umowy kredytowe. 

Nie przegap: Czy ugody frankowe są niekorzystne? Radca prawny wyjaśnia

Napisz do nas, żeby otrzymać bezpłatną analizę umowy kredytowej

Źródła

 1. https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10512556/kredyty-frankowe-we-wrzesniu-rekordowa-liczba-wygranych-spraw.html
 2. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/kredyt-we-frankach-92-proc-spraw-konczy-sie-wygrana-klientow/g6eyzpj
 3. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wyrokow-przybywa-frankowcy-goruja-nad-bankami-8204555.html
 4. https://www.rp.pl/banki/art19008911-frankowicze-goruja-nad-bankami-rekord-wyrokow-we-wrzesniu
 5. https://www.parkiet.com/Banki/310129974-Banki-licza-na-frankowy-zwrot-akcji.html
 6. https://prnews.pl/sadowy-chaos-w-kwestii-frankowiczow-jedni-sedziowie-zawieszaja-postepowania-inni-nie-widza-podstaw-461467
 7. https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10513204/kredyty-frankowe-przelomowy-wyrok-sadu-ws-frankowiczow-przepis-ktory-jest-w-kodeksie-od-zawsze.html

Zobacz także:

Prasówka Frankowicza – 9 maja 2022

Prasówka Frankowicza – 9 maja 2022

Przeczytaj naszą Prasówkę Frankowicza z 9 maja 2022 roku i dowiedz się, dlaczego Frankowicze mogą zyskiwać na wysokich stopach procentowych.

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.


  *pole wymagane

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   Czytaj więcej

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    Czytaj więcej

    close-link