Home 9 Blog 9 Policzyliśmy, ile pieniędzy tracą Frankowicze nie idąc do sądu

Policzyliśmy, ile pieniędzy tracą Frankowicze nie idąc do sądu

22 sierpnia 2021

Policzyliśmy, ile pieniędzy tracą Frankowicze, którzy nie walczą o odfrankowienie kredytu. Kalkulację oparliśmy na konkretnym kredycie jednego z naszych klientów. Sprawdź, ile można być stratnym, spłacając kredyt frankowy.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Ile pieniędzy tracą Frankowicze, nie idąc do sądu?
 2. Ilu Frankowiczów złożyło pozew w sądzie?
 3. Odfrankowienie kredytu – co to znaczy?
 4. Ile jest korzystnych wyroków dla Frankowiczów?

Ile pieniędzy tracisz, odkładając pójście do sądu?

Przykład jednego z naszych Klientów pokazuje, ile rocznie tracą Frankowicze, którzy nie podejmują walki z bankiem. Jeśli tak samo jak nasz Klient, zaciągnąłeś kredyt w CHF w 2008 roku, istnieje prawdopodobieństwo, że w Twoim przypadku wyliczenia będą podobnie. Poniżej przedstawiamy, ile wynosiła wartość kredytu przed złożeniem pozwu do sądu oraz po wygranej sprawie w sądzie, czyli odfrankowieniu kredytu.

Kalkulacja oparta na kredycie naszego Klienta

Wartość kredytu w CHF zaciągniętego w 2008 roku przez naszego Klienta to 300 000,00 zł. Przed złożeniem pozwu do sądu wartość zadłużenia wynosiła 374 837, 23 zł, a miesięczna rata naszego Klienta równała się 1978,96 zł. Jak zmieniło się zadłużenie po wygranej sprawie sądowej? Po odfrankowieniu wartość kredytu zmalała do 182 527,61 zł, a miesięczna rata spadła do 936,51 zł! Zatem różnica w wysokości miesięcznej raty przed i po rozprawie sądowej wyniosła aż 1042,45 zł. Okazuje się , że nie podejmując walki z bankiem, nasz Klient rocznie traciłby kwotę ok. 11 tys. zł. 

ile pieniędzy tracą Frankowicze

Ilu Frankowiczów złożyło pozew w sądzie?

Korzystne dla Frankowiczów wyroki sądów sprawiają, że coraz więcej z nich decyduje się na walkę z bankiem, dlatego pozwów ws. kredytów CHF przybywa. Niedawno Związek Banków Polskich podał informację, że od stycznia 2021 roku liczba spraw sądowych ws. kredytów we frankach wzrosła o 12 tys. Dodatkowo, w Warszawskim Sądzie Okręgowym został utworzony nowy wydział, który ma przyspieszyć rozstrzygnięcia pozwów. Już teraz jednak czas na wyrok jest długi i z każdym miesiącem może być coraz gorzej. Największe nasilenie pozwów Frankowiczów spodziewane jest jesienią tego roku, dlatego warto jak najszybciej zdecydować się na złożenie pozwu ws. kredytu w CHF.  

Odfrankowienie kredytu – co to znaczy?

Odfrankowienie umowy kredytowej jest najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się klauzul walutowych z umowy kredytu hipotecznego i zwrot nadpłaconych rat. Wygrywając sprawę w sądzie o odfrankowienie kredytu, wartość zadłużenia przestaje być zależna od kursu franka szwajcarskiego. W efekcie saldo zadłużenia zmniejsza się, a wraz z nim wysokość miesięcznych rat. 

 Ile jest korzystnych wyroków dla Frankowiczów?

Nie jest tajemnicą, że korzystne dla kredytobiorców orzeczenia sądów sprawiają, że coraz więcej z nich decyduje się na złożenie pozwu. Liczba wygranych przez Frankowiczów spraw sądowych cały czas rośnie. Dane, które podał Związek Banków Polskich, mówią, że 79% Frankowiczów wygrywa z bankami w sądach. 

Wnioski 

Każdy rok odkładania złożenia pozwu ws. kredytu w CHF to strata kilkunastu tysięcy złotych. I w zależności od tego, jaka jest początkowa wartość kredytu, zyski te będą proporcjonalnie większe lub mniejsze. Biorąc pod uwagę również to, że czas oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy trwa około dwóch lat, nie warto zwlekać ze złożeniem pozwu. Trzeba się również liczyć z tym, że z każdym miesiącem spraw frankowych w sądach będzie przybywać, co może wydłużyć czas oczekiwania na orzeczenie. A jak widać, zbyt długa zwłoka nie jest na rękę nikomu, kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich.

Nie przegap: Prasówka Frankowicza – 17 sierpnia 2021

Przeczytaj więcej o naszej kalkulacji w Interia Biznes.

Zobacz także:

Ile trwa proces frankowy?

Ile trwa proces frankowy?

Ile trwa proces frankowy? Sprawdź, ile poczekasz na zakończenie sprawy ws. kredytu we frankach w sądzie.

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.


  *pole wymagane

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    close-link