Home 9 Blog 9 Masz kredyt we frankach? Gdzie znajdziesz pomoc?

Masz kredyt we frankach? Gdzie znajdziesz pomoc?

1 marca 2021

W sporze z bankiem nie musisz i nie powinieneś działać samotnie. Idź po pomoc do specjalistów i rozpocznij współpracę z kancelarią prawną.

Wiele osób wygrało już swoje sprawy sądowe o unieważnienie kredytu w szwajcarskiej walucie. Jeśli Ty też myślisz o pozwaniu banku, jest to dobra decyzja. To także właściwy moment – po wyroku TSUE w 2019r. sądy orzekają na korzyść frankowiczów, którzy wygrywają 95 proc. spraw.

Jest przynajmniej kilka państwowych instytucji, które mogą Ci w tym pomóc. Bardzo dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z kancelarią prawną, która przeprowadzi Cie przez spór z bankiem i stanie się Twoim pełnomocnikiem w sądzie. O zaletach obu tych form wsparcia piszemy poniżej.

Instytucje – wydadzą opinie i pomogą w analizie umowy

W walce z bankami kredytobiorców walutowych wspierają m.in.:

 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – UOKiK wydaje opinie w poszczególnych sprawach. Od pamiętnego wyroku TSUE w 2019r. wydał ponad 500 takich opinii. Są one bezstronne, a sądy biorą je pod uwagę rozstrzygając sprawę.
 • Rzecznik Finansowy – Rzecznik Finansowy, po zapoznaniu się z dokumentacją kredytową może wydać istotny pogląd. Pogląd Rzecznika Finansowego to bezstronna opinia instytucji. Nie jest wiążący dla sądu, ale bierze go pod uwagę. Żeby otrzymać istotny pogląd trzeba być już na drodze sądowej, czyli pozwać bank. Jeśli kredytobiorca zwrócił się do banku z reklamacją, a ten ją odrzucił, na tym etapie Rzecznik Finansowy może przeprowadzić postępowanie. Są dwa rodzaje postępowań:
 • Interwencyjne – Instytucja Rzecznika Finansowego analizuje umowę kredytową pod kątem klauzul abuzywnych i interweniuje w banku. Postępowanie może trwać nawet rok.
 • Polubowne – To postępowanie ma na celu ugodę z bankiem. Proces może trwać nawet półtora roku.

Wzory wniosków o przedstawienie istotnego poglądu i postępowań znajdziesz tutaj.

• Rzecznik Konsumenta

Rzecznik Konsumenta może pomóc m.in. w analizie umowy pod kątem klauzul abuzywnych.

 • W większości przypadków pomoc instytucji jest tylko pewnym etapem dochodzenia swoich roszczeń. Ich pomoc z pewnością będzie mocnym argumentem w sądzie, jednak ich stanowisko jest bezstronne. W sporze z bankiem potrzebujesz sojusznika, kogoś, kto będzie stał po Twojej stronie.

Sięgnij po pomoc kancelarii prawnej

Po stronie swoich klientów stoją kancelarie prawne. Zajmują się analizą umowy, zgłoszeniem wniosku o odroczenie spłaty rat na czas trwania procesu i reprezentowaniem kredytobiorcy w sądzie.

Ale nie wszystkie robią to skutecznie! Wybierz taką, która spełnia szereg warunków:

 • działa na rynku przynajmniej kilka lat,
 • z sukcesami zajmuje się sprawami kredytów CHF,
 • zatrudnia zespół doświadczonych prawników,
 • jest zaangażowana w sprawy kredytobiorców,
 • wskaże szanse na wygraną i możliwe ścieżki sporu z bankiem.

Zleć bezpłatną analizę umowy kredytowej i dowiedz się jakie masz szanse w sporze z bankiem.

Współpraca z kancelarią prawną taką jak nasza, oznacza większe szanse na wygraną. Nasz zespół prawników i ekspertów jest biegły w dziedzinie ekonomii, to wysokiej klasy specjaliści w sprawach kredytów CHF. Śledzą aktualne orzecznictwo sądów w całym kraju. Rozumieją specyfikę sporów z bankami, ich sposoby na utrudnianie i opóźnianie toku sprawy. Wiedzą wreszcie jak zapobiec wydłużaniu procesu. Angażują się w każdą sprawę indywidualnie, bo choć umowy kredytowe są podobne, to sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna.

Co zyskasz we współpracy z nami?

Poznajmy się – działamy na terenie całego kraju. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Jeśli powierzysz nam swoją sprawę:

 • przeprowadzimy bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej – dopiero potem możesz podjąć decyzję o współpracy,
 • policzmy, ile pieniędzy możesz odzyskać,
 • podpowiemy, o co najbardziej warto się ubiegać: unieważnienie umowy, przewalutowanie kredytu czy zwrot nienależnie pobranych opłat i prowizji,
 • będziemy Cię reprezentować podczas całego procesu w sądzie.

Wnikliwa analiza umowy kredytowej, argumenty doświadczonych prawników, znajomość sądowego orzecznictwa oraz przychylność sądów sprawiają, że uwolnienie się od kredytu jest możliwe. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Skontaktuj się z nami

Zobacz także:

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    close-link