Home 9 Blog 9 Kiedy grozi Ci przegrana sprawy o kredyt we frankach?

Kiedy grozi Ci przegrana sprawy o kredyt we frankach?

26 sierpnia 2021

Większość spraw w sądzie wygrywają frankowicze, ale zdarza się, że ponoszą klęskę. To nie musisz być Ty. Jeśli masz kredyt we frankach, skorzystaj z wiedzy doświadczonej kancelarii prawnej. 

Spis treści:

 1. Dlaczego frankowicze przegrywają w sądach?
 2. Jak wybrać odpowiednią kancelarię?
 3. Doświadczenie i znajomość orzecznictwa
 4. Znajomość strategii banków wobec frankowiczów w sądach
 5. Sukcesy w sprawach kredytów CHF

Dane zebrane przez Związek Bankowców Polskich mówią o 79 proc. wygranych spraw przez frankowiczów. To znaczy, że spora część z nich może swoją sprawę przegrać i ponieść związane z tym koszty. Jak się przed tym zabezpieczyć? 

Dlaczego frankowicze przegrywają w sądach?

Odpowiedź na to pytanie sprowadza się w zasadzie do jednego — wyboru kancelarii prawnej. Ponieważ sprawy o kredyty frankowe są skomplikowane, zwykle zajmują się nimi wyspecjalizowane kancelarie.

Wpływ na niezadowalające zakończenie sprawy o kredyt we frankach mogą mieć m.in.:

 • źle sformułowane roszczenia w pozwie,
 • nieprawidłowa argumentacja obrony,
 • brak statusu konsumenta w przypadku kredytobiorcy.

Wszystkim tym zajmuje się kancelaria, więc jeśli brakuje jej doświadczenia w sprawach frankowych, może popełnić jeden lub więcej z powyższych błędów. 

Jak wybrać odpowiednią kancelarię do sprawy o kredyt we frankach?

Jaki widzisz, wybór odpowiedniej kancelarii jest kluczowy dla powodzenia Twojej sprawy. Na co zatem zwrócić uwagę, jeśli szukasz profesjonalistów, którzy pomogą Ci na każdym etapie, czyli od złożenia pozwu, do prawomocnego wyroku w sądzie? 

 • Doświadczenie i znajomość orzecznictwa

Sprawy frankowe, choć bardzo do siebie zbliżone, różnią się szczegółami. Umowy kredytowe były zawierane w różnym czasie, a banki oferował nieco inne warunki. Każdy frankowicz miał też inną sytuację. Dlatego, mimo ogromnego podobieństwa, każdą sprawę trzeba traktować indywidualnie. Dobry i doświadczony w sprawach frankowych prawnik o tym wie. 

Ponadto, na powodzenie Twojej sprawy, wpływ ma znajomość prawnika na temat wcześniejszego orzecznictwa polskich i europejskich sądów w sprawach frankowych.

 • Znajomość strategii banków wobec frankowiczów w sądach

Za bankiem stoi sztab doskonale przygotowanych prawników, którzy nie mają skrupułów w wynajdywaniu „potknięć” kredytobiorcy, a jeśli ich nie znajdą, będą działać na zwłokę. Prawnik, któremu powierzysz swoją sprawę musi nie tylko wiedzieć jakie są sposoby banków na utrudnianie toku sprawy, ale też znać metody jak takie działania przewidzieć i im zapobiec. 

 • Sukcesy w sprawach kredytów CHF

Praca w kierunku sukcesu w sprawie frankowej rozpoczyna się już w momencie oceny umowy kredytowej pod kątem zawartych w niej klauzul abuzywnych. Taką analizę w E-Kancelarii możesz uzyskać bezpłatnie. Kolejnym krokiem jest złożenie pozwu, który musi zawierać rzetelne argumenty przeciw bankowi jak również dokładne i prawidłowe wyliczenie kwoty roszczeń.

Na sukces w sprawach frankowych składa się też strategiczne podejście i umiejętna analiza poszczególnej sprawy. Ze względu na jej indywidualny charakter, ważne jest zastanowienie się w jaki sposób ją poprowadzić. Trzeba przewidzieć ewentualne konsekwencje każdego podjętego działania i wybrać taką ścieżkę obrony, która dla danej sprawy będzie najbardziej efektywna. 

ZLEĆ NAM BEZPŁATNĄ ANALIZĘ UMOWY KREDYTOWEJ I DOWIEDZ SIĘ JAKIE MASZ SZANSE W SPORZE Z BANKIEM

Chociaż przegrane sprawy frankowe się zdarzają, to znasz już zagrożenia, jakie mogą wystąpić na całym etapie procesu. Pamiętaj też, że póki co, sytuacja sprzyja frankowiczom i banki również są tego świadome, o czym świadczą ich wciąż rosnące rezerwy przeznaczone na zabezpieczenie roszczeń frankowiczów.

Zobacz także:

Ile trwa proces frankowy?

Ile trwa proces frankowy?

Ile trwa proces frankowy? Sprawdź, ile poczekasz na zakończenie sprawy ws. kredytu we frankach w sądzie.

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.


  *pole wymagane

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    close-link