Home 9 Blog 9 Co mogę zrobić z kredytem we frankach?

Co mogę zrobić z kredytem we frankach?

1 marca 2021

Spłacać czy pozwać bank? Wiemy co zrobić – domagaj się sprawiedliwości w sądzie. Możemy Ci w tym pomóc.

Wielu frankowiczów spłaciło już pożyczoną kwotę, a do oddania do banku wciąż mają nawet kilka razy więcej niż wynika to z kwoty kredytu. Jeśli masz kredyt hipoteczny w szwajcarskiej walucie to być może już jesteś w takiej sytuacji. Jeśli nie, to masz szczęście, ale niedługo możesz się w niej znajdziesz. Wszystko za sprawą wzrostu kursu franka, który rósł przez lata i może dalej się zwiększać.

Spłacasz kredyt? Policz ile na tym tracisz

Czy spłata kredytu we frankach może być korzystna? Nie będziemy nikogo przekonywać, to wystarczy policzyć.

Weź do ręki swoją umowę z bankiem, zajrzyj na konto i sprawdź ile już bank od Ciebie dostał, a ile zostało Ci jeszcze do spłacenia. Policz jak wysokie masz nadpłaty lub ile jeszcze będziesz nadpłacać. Z całą pewnością ten bilans wyszedł na Twoją niekorzyść.

Spłacanie kredytu – mimo widocznych nieprawidłowości w naliczaniu rat – może wydawać się prostsze niż spór z bankiem. Ale czy na pewno? Dobrze się zastanów. Ciągły strach o wysokość kolejnej raty, niepewność zatrudnienia i poczucie bycia oszukanym wyczerpują bardziej, niż zmierzenie się z problemem.

Nie spłacasz kredytu? Twoje nazwisko znajdzie się w rejestrze dłużników. Tak możesz temu zapobiec.

Być może wzrost wysokości rat kredytowych stał się przyczyną Twojej trudnej sytuacji finansowej. Być może masz już zaległości w regulowaniu zobowiązań wobec banku.

Jeśli nie spłacasz rat bank może podać Twoje dane do rejestru dłużników, to bardzo utrudni Ci życie i zaciąganie innych zobowiązań, nawet tych najmniejszych jak umowa na telefon.

Musisz wiedzieć, że wciąż masz wyjście i możesz uwolnić się od kredytu CHF. Trzeba działać.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ TERAZ – SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Jedyne wyjście to pozwać bank

Nasze doświadczenie i wiedza, a także obserwacja krajowego i europejskiego orzecznictwa prowadzi do jednego wniosku – pozwanie banku jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz uwolnić się od kredytu frankowego.

Dowiedz się dlaczego pozywając bank masz ogromne szanse na wygraną:

 • Po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE) w sprawie państwa Dziubaków w 2019 r. sądy orzekają na korzyść frankowiczów. 95 proc. z nich wygrywa swoje sprawy!
 • 17 lutego 2021 r. weszła w życie uchwała Sądu Najwyższego, która ustanowiła właściwą metodę rozliczeń w sądzie i jest nią teoria dwóch kondykcji. Odtąd sędziowie mają jednolity sposób orzekania, w korzystny dla kredytobiorcy. Dla frankowiczów oznacza to, że mogą dochodzić zwrotu wpłaconych rat i mają ogromne szanse na odzyskanie ich, nawet jeśli nie oddali jeszcze całego kredytu.

Pozwij bank już teraz, później może być trudniej o wygraną!

Nigdy wcześniej sądownictwo i prawodawstwo Polskie nie było tak korzystne dla frankowiczów jak teraz. Wyrok TSUE, uchwała SN i przychylność sądów – trudno wyobrazić sobie, że może być lepiej.

Ale może być gorzej. Bo orzecznictwo wciąż się zmienia. Banki dokładają usilnych starań, żeby nie pogrążyć się w stratach finansowych, które poniosą, gdy zaleją ich pozwy frankowiczów. Jeśli orzecznictwo zmieni się ponownie na niekorzyść kredytobiorców, znów będą mieli w sądach pod górkę. Dlatego najlepszy czas na pozwanie banku jest teraz.

Co możesz zyskać w sądzie?

Pozywając bank możesz ubiegać się o:

 • całkowite unieważnienie kredytu,
 • odfrankowienie kredytu,
 • zwrot niesłusznie naliczonych nadpłat.

Od Ciebie zależy o co będziesz walczyć. Każdy przypadek kredytu hipotecznego jest nieco inny ze względu m.in. na historię kredytową, rodzaj umowy i czas, kiedy została zawarta. Dlatego trzeba dobrze przeanalizować te dane, żeby zdecydować co jest możliwe do uzyskania. Jest to trudne, wymaga dużej wiedzy o kredytach walutowych, ekonomii i orzecznictwie sądowym. Zrobi to za Ciebie kancelaria prawnicza wyspecjalizowana w sprawach kredytów frankowych.

Prześlij nam swoją umowę kredytową do bezpłatnej analizy.

Zobacz także:

Wyślij wiadomość i otrzymaj bezpłatną analizę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista wyśle odpowiedź na podany adres email.


  *pole wymagane

  Oddzwonimy w 30 minut

  Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

   Czytaj więcej

   close-link

   Oddzwonimy w 30 minut

   Wystarczy, że zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu poniżej 🠗

    Czytaj więcej

    close-link